یک کارشناس:کسب مهارت همسرداری در شکل گیری خانواده سالم اثرگذار است. به گزارش تبیان به نقل از ایرنا، سمیه شیرکانی روز دوشنبه در کارگاه مهارتهای همسرداری ویژه زوجین افزود:خانواده از مهمترین نهادهای اجتماعی است که بنیان جامعه بر اساس آن شکل می گیرد و زمانی خانواده به کمک جامعه ای سالم و پویا می آید که آرامش زوجین و تربیت صحیح فرزندان سرلوحه آن باشد و این مهم در زیر سایه مهارتهای همسرداری و مهارت فرزند پروری میسر می شود. این کارشناس اظهارکرد: زوجین باید بدانند که اولین تفاوت زندگی آنان در جنسیت، ...

یک کارشناس:کسب مهارت همسرداری در شکل گیری خانواده سالم اثرگذار است

 
www.irna.ir

به گزارش تبیان به نقل از ایرنا، سمیه شیرکانی روز دوشنبه در کارگاه مهارتهای همسرداری ویژه زوجین افزود:خانواده از مهمترین نهادهای اجتماعی است که بنیان جامعه بر اساس آن شکل می گیرد و زمانی خانواده به کمک جامعه ای سالم و پویا می آید که آرامش زوجین و تربیت صحیح فرزندان سرلوحه آن باشد و این مهم در زیر سایه مهارتهای همسرداری و مهارت فرزند پروری میسر می شود.
این کارشناس اظهارکرد: زوجین باید بدانند که اولین تفاوت زندگی آنان در جنسیت، نوع تربیت و شرایط روحی و روانی یکدیگر است.
وی گفت: زوجها اگر با مطالعه روانشناسی اعم از شناخت خصوصیات زن به آگاهی خود بیفزایند آنگاه درک تفاوتها که همان داشتن تفاهم است، میسرتر می شود.
شیرکانی ادامه داد: مهارت گفتمان با یکدیگر، ابراز علاقه، رعایت اعتدال در رفتار و احساس،بیان توقعات و انتظارات از همسر، یادآوری نقاط قوت یکدیگر، عدم تلافی در هنگام لجبازی نمونه ای از این مهارت ها است.
وی گفت: اگر زوجین در زندگی به این مسائل عمل کنند زندگی شادتر و سالمتری در کنار مشکلات خواهند داشت که در رشد فرزاندانشان خیلی مثمر ثمر خواهد بود.
رئیس انجمن حمایت از زنان و خانواده دیلم نیز گفت: ارتقای سطح فرهنگ، آگاهی و توانمند سازی بانوان و خانواده ها به منظور پیشگیری از آسیبهای اجتماعی اهم اهداف تشکیل این انجمن است که برای دستیابی به این اهداف برگزاری همایش،کارگاه آموزشی و چاپ نشریه در دستور کار قرار دارد.
آسیه اسماعیلی افزود: این انجمن سال گذشته تاسیس و اعضای آن نیز انتخاب شده اند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه