کودکم از مدرسه رفتن می ترسد، چه کنم؟

کودکم از مدرسه رفتن می ترسد، چه کنم؟

دوست تان کودکش سال اولی است که به مدرسه می رود،کودکش نمی تواند از او جدا شود و به نوعی از مدرسه رفتن می ترسد، چگونه او را راهنمایی می کنید؟ در قسمت نظرات ، کمک های فکری تان را بنویسید.

فراوری:ه. منفرد - بخش خانواده ایرانی تبیان
مدرسه

کودکم هر روز با گریه به مدرسه می رود. حتی نمی تواند تکالیفش را به خوبی انجام دهد. هر چه به او می گویم مدرسه ترس ندارد و با او صحبت می کنم فایده ای ندارد، هر روز بدتر می شود. برای حل این مشکل، دنبال راه حل می گردم.
کودکم امسال به پیش دبستانی رفته است. هر روز با بهانه ای از خواب برمی خیزد و گریه می کند. او نمی خواهد به مدرسه برود. به مدرسه مراجعه کرده ام اما مشکلی وجود ندارد. نمی تواند در مدرسه با کسی دوست شود. به محض ورود به مدرسه همکلاسی هایش جلو می آیند و او را بغل می کنند اما او فقط اشک می ریزد. فکر می کنم ترس جدایی از من و پدرش نمی گذارد او در طول روز آرامش داشته باشد، او بیش از اندازه به ما وابسته است. شاید مادر کم حوصله ای بودم و با کنترل رفتارهایش اعتماد به نفس او را کاهش داده ام. پدرش هم همیشه در جمع های خانوادگی نگران بود، مبادا بچه های دیگر او را بزنند یا حین بازی هولش بدهند و مانع ارتباط گرفتن او با کود کان می شد. شاید اینها دلیل ترس او از مدرسه و قرار گرفتن در بین همسالان است.

در قسمت نظرات این دوست مجازی خود را کمک کنید. 


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه