کمبود جدی ذخایر آب در آسیا تا 2050. بررسی‌ها حاکی از آن است که تا سال 2050 کشورهای آسیایی از کمبود شدید آب رنج خواهند برد. به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری تابیناک، به گفته کارشناسان، رشد اقتصادی و افزایش جمعیت در کنار تغییرات آب و هوایی می‌تواند به کمبود شدید آب در کشورهای آسیایی تا سال 2050 منجر شود. کارشناسان با استفاده از مدلسازی‌های دقیق به این نتیجه رسیدند که خطر جدی کمبود آب در بسیاری از مناطق آسیا و محل زندگی حدود نیمی از جمعیت جهان وجود خواهد داشت. در این بررسی آمده‌ است طی 35 سال ...

کمبود جدی ذخایر آب در آسیا تا 2050

 
title

بررسی‌ها حاکی از آن است که تا سال 2050 کشورهای آسیایی از کمبود شدید آب رنج خواهند برد.

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری تابیناک، به گفته کارشناسان، رشد اقتصادی و افزایش جمعیت در کنار تغییرات آب و هوایی می‌تواند به کمبود شدید آب در کشورهای آسیایی تا سال 2050 منجر شود.

کارشناسان با استفاده از مدلسازی‌های دقیق به این نتیجه رسیدند که خطر جدی کمبود آب در بسیاری از مناطق آسیا و محل زندگی حدود نیمی از جمعیت جهان وجود خواهد داشت.

در این بررسی آمده‌ است طی 35 سال آینده افزایش جمعیت، رشد اقتصادی و تغییرات آب و هوایی موجب می‌شود حدود یک میلیارد نفر دیگر از مردم در مقایسه با امروز با کمبود آب مواجه شوند.

به گزارش شبکه اخبار محیط زیست، همچنین در حالیکه تغییرات آب و هوایی تاثیرات جدی بر ذخایر آبی در بسیاری از مناطق جهان می‌گذارد، محققان بر این باورند که رشد اقتصادی و افزایش جمعیت انسان‌ها مشکل کمبود آب را جدی‌تر خواهد کرد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه