وقتی استرس از کنترل خارج می‌شود. محمود بیات روانشناس عمومی در عنوان کرد: اضطراب و استرس در واقع حس ترس و نگرانی از تصور وقوع اتفاق ناخوشایندی در آینده بوده که گاهی دلیل مشخصی داشته و بعضی اوقات نیز برپایه منبع نامشخصی در فرد ایجاد می‌شود. به گزارش تبیان به نقل از باشگاه خبرنگاران وی تصریح کرد: گاهی این ترس جنبه مثبت داشته و باعث پیبشرفت نیز می‌شود مانند زمانی که فرد به دلیل استرس از امتحان،تلاش بیشتری کرده و باعث موفقیت نیز شده ولی زمانی که این اضطراب از حد طبیعی فراتر رفته باعث ایجاد اثر مع ...

وقتی استرس از کنترل خارج می‌شود

 
خبرگزاری

سلطانیان/وقتی استرس از کنترل خارج می‌شودمحمود بیات روانشناس عمومی در عنوان کرد: اضطراب و استرس در واقع حس ترس و نگرانی از تصور وقوع اتفاق ناخوشایندی  در آینده بوده که گاهی دلیل مشخصی داشته و بعضی اوقات نیز برپایه منبع نامشخصی در فرد ایجاد می‌شود.

به گزارش تبیان به نقل از باشگاه خبرنگاران وی  تصریح کرد: گاهی این ترس جنبه مثبت داشته و باعث پیبشرفت نیز می‌شود مانند زمانی که فرد به دلیل استرس از امتحان،تلاش بیشتری کرده و باعث موفقیت نیز شده ولی زمانی که این اضطراب از حد طبیعی فراتر رفته باعث ایجاد اثر معکوس و حتی موجب عدم موفقیت و کارایی خواهد شد.

بیات در ادامه افزود:استرس علاوه بر اختلالات روحی موجب بروز علائم جسمانی از جمله افت فشار،نفس تنگی،سردرد،بی اشتهایی یا افزایش اشتها،بی‌خوابی،نفس نفس زدن،پرخاشگری و تپش قلب می‌شود.

این روانشناس در پایان خاطرنشان کرد:اضطراب و استرس بیش از حد در صورت عدم درمان و کنترل در دراز مدت موجب افسردگی شده که این خود باعث ایجاد مشکلاتی دیگری نیز خواهد شد.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه