وابستگی افراطی را از خود دور کنید. به گزارش تبیان مجتبی کاشانی روان شناس عمومی در گفتگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت: یکی از مواردی که باعث سرد شدن روابط همسران نسبت به یکدیگر می شود، شخصیت وابسته زن است بطوریکه برخی از زنان بیش از حد متکی به شوهر خویش هستند و قادر به تصمیم گیری حتی در کوچک ترین مسائل نیستند. وی تصریح کرد: وابستگی زن تا حدودی به همسرش لازم است تا اقتدار مرد حفظ شود ولی زمانی که این وابستگی جنبه افراطی پیدا کند همانند ایفای نقش والد برای ف ...

وابستگی افراطی را از خود دور کنید

 
title

به گزارش تبیان مجتبی کاشانی روان شناس عمومی در گفتگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت: یکی از مواردی که باعث سرد شدن روابط همسران نسبت به یکدیگر می شود، شخصیت وابسته زن است بطوریکه برخی از زنان بیش از حد متکی به شوهر خویش هستند و قادر به تصمیم گیری حتی در کوچک ترین مسائل نیستند. 

وی تصریح کرد: وابستگی زن تا حدودی به همسرش لازم است تا اقتدار مرد حفظ شود ولی زمانی که این وابستگی جنبه افراطی پیدا کند همانند ایفای نقش والد برای فرزندش است و باعث از بین رفتن جنبه جنسی میان آن ها می شود. 

کاشانی افزود: از طرفی ناراحتی خانم برای عدم پذیرش مسئولیت های مختلف در زندگی و سپردن آن به دوش طرف مقابل در نتیجه اتکای بیش از حد به مرد، باعث کاهش جذابیت او برای همسرش خواهد شد. 

این روان شناس عمومی در پایان گفت: راز محبوبیت و جذابیت زوجین برای یکدیگر این است که هر یک به سهم خود در انجام کارهای مختلف زندگی و تصمیم گیری ها مشارکت داشته باشند و هرگز به دیگری وابستگی افراطی نداشته باشند. 
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه