مدیریت اولین مهمانی زندگی مشترک. فهرستی از کارهایی که باید برای مراسم عروسی تان انجام دهید. این روز ها بازار عروسی گرم است و شاید شما هم جزو خیل تازه عروس و داماد ها باشید و اکنون در شرف عروسی و برگزاری مراسم تان هستید. روز عروسی شما قرار است به یادماندنی ترین روز زندگی تان باشد، به همین دلیل رفتار شما باید نشاندهنده این موضوع باشد. حال، باید بدانید چگونه اولین میزبانی بزرگ زندگی مشترک خود را مدیریت کنید. فرآوری:ه. منفرد - بخش خانواده ایرانی تبیان. اولین کار در مراسم عروسی این است که اول ...

مدیریت اولین مهمانی زندگی مشترک

فهرستی از کارهایی که باید برای مراسم عروسی تان انجام دهید

این روز ها بازار عروسی گرم است و شاید شما هم جزو خیل تازه عروس و داماد ها باشید و اکنون در شرف عروسی و برگزاری مراسم تان هستید. روز عروسی شما قرار است به یادماندنی ترین روز زندگی تان باشد، به همین دلیل رفتار شما باید نشاندهنده این موضوع باشد. حال، باید بدانید چگونه اولین میزبانی بزرگ زندگی مشترک خود را مدیریت کنید.

فرآوری:ه. منفرد - بخش خانواده ایرانی تبیان
عروسی

اولین کار در مراسم عروسی این است که اولین بازی زندگی تان را جلوی دیگران خوب انجام دهید. مطمئنا امشب توجه اطرافیان به شماست و شما تنها بازیگران روی صحنه هستید. با مدیریت برگزاری این مراسم به دیگران نشان بدهید که مرد و زن زندگی هستید. پس سعی کنید برای اینکه شما هم بتوانید همه ابعاد یکی از مهم ترین روز ها و شب های زندگیتان را به خوبی مدیریت کنید و در روزهایی كه سرتان حسابی شلوغ است، چیزی را فراموش نكنید، با در نظر گرفتن راهنمایی های کوچک ما شروعی خوب و پرانرژی برای زندگی آینده تان داشته باشید. توصیه هایی را که در ادامه می آید عملی کنید:

مدیریت مراسم عروسی در دوبخش

کارها خیلی ساده و با مدیریت پروژه هر مجلس عروسی در ۲بخش انجام می شود. یکی مدیریت وسایل و اقلام است و یکی مدیریت زمان. در بخش اول باید برنامه ریزی کنیم که چه احجام و وسایلی برای دکوراسیون و تزئینات باید به محل برگزاری مجلس منتقل شود و تا حدودی به مدیریت محلی که برای عروسی در نظر گرفتید، بستگی دارد.  بخش دوم زمان بندی است. تمام جزئیات مراسم، از آرایشگاه تا فیلم و عکس و زمان مراسم عقد و حتی ساعت شام، چند بار کنترل کنید تا همه چیز منظم باشد و طبق زمان بندی پیش برود.

یک هفته پیش از جشن چه کنیم؟

فلسفه امروز و امشب، شادی شما و همسرتان و به اشتراک گذاشتن این شادی با اطرافیان است. پس در برابر اتفاقات ریز و درشت و خوب و بد و غیرمترقبه امروز، خوش بین و راحت باشید. از کوره درنروید و با لذت به همه چیز نگاه کنید

*اگر کاری روی زمین مانده با اعتماد به خانواده و دوستان، از آنها کمک بگیرید و کم کم با تهیه یک فهرست از زمانبندی و کارهای روز جشن، به استقبال یک روز و شبِ خوب بروید.
 *با خوردن ویتامین C و سایر ویتامین ها از بیماری هایی مثل سرماخوردگی و آنفلوآنزا پیشگیری کنید. تلاش کنید با مصرف غذاهای خانگی و سالم به جای غذای بیرون، از مسمومیت های غذایی جلوگیری کنید.
*این یک هفته سعی کنید با خواب و استراحت و تغذیه کافی و مناسب، ظاهر و درونی آرام داشته باشید.
* یک هفته مانده به جشن، در ظاهرتان تغییرات بزرگی مثل کوتاه کردن یا رنگ کردن مو ایجاد نکنید.
* اگر لازم می دانید، حالا وقت مراجعه به دندانپزشک برای جرم گیری و سفیدکردن دندان ها است.

کارهایی برای یکی دو روز قبل از جشن

* پرخوری نکنید. بعضی ها وقتی استرسی می شوند، شروع به پر خوری می کنند. کم بخورید و با مصرف نکردن مواد غذایی فیبردار از نفخ و معده درد پیشگیری کنید.
* یک کیف دستی راحت و سبک برای اتفاقات غیرمنتظره روز جشن آماده کنید و در آن وسایلی مثل سوزن و نخ، سنجاق قفلی، قیچی کوچک، گیره مو، عطر، آینه، دستمال کاغذی، جوراب اضافی، آدامس، شارژر موبایل، مقداری پول نقد و... بگذارید.
* ساک وسایل روز جشن مثل لباس عروس، کیف و کفش و تاج و تور و شنل، حلقه و سرویس طلا و... را آماده کنید و حتما یک صندل راحت برای آخر شب تهیه کنید، چون ممکن است پای شما در کفش عروسی تان اذیت شده باشد.

روز مراسم و فراز ونشیب هایش

* صبح روز جشن، یک دوشِ آب گرم، می تواند حالتان را خوب کند و قرار و آرامش را به وجودتان برگرداند.
*سعی کنید با تمام استرسی که دارید، حتما یک صبحانه سبک میل کنید.
*این، آخرین روز حضور شما در خانه پدریتان است. سعی کنید در حد چند دقیقه، پدر و مادرتان را بغل کنید و بابت تمام زحمات و دلسوزی هایشان از آن ها تشکر کنید.
*برای رفتن به آرایشگاه، بعد از چک کردنِ همه وسایلی که باید همراه داشته باشید، کمی زود تر از خانه خارج شوید تا دغدغه ترافیک و دیر رسیدن به آرایشگاه را نداشته باشید.
*حتما یک دست لباسِ نرم و راحت به تن کنید.

اگر کاری روی زمین مانده با اعتماد به خانواده و دوستان، از آن ها کمک بگیرید و کم کم با تهیه یک فهرست از زمانبندی و کارهای روز جشن، به استقبال یک روز و شب خوب بروید

*وقت ورود به آرایشگاه، کیف دستی و ساک وسایل را به یک شخص مطمئن تحویل دهید و رسید بگیرید.
*سعی کنید قبل از شروع آرایش صورت، وضو بگیرید، نماز بخوانید، ناهار سبک میل کنید و مسواک بزنید و بعد زیر دست آرایشگر بنشینید.
*بد نیست وسطِ روز، حالی از دامادخوشبخت بپرسید و تاکید کنید که فقط به خاطر خوشحال کردن او، اینجایید و فقط نگاه و نظر او، اهمیت دارد. این امر باعث نشود زیاد با موبایل صحبت کنید و استرس های خارج از آرایشگاه شما را اذیت کند.
*نامحرم، نامحرم است و روز عروسی و غیر عروسی ندارد. پس حسابی مراقب حجابتان باشید.
*اولین لحظه دیدن همسرتان، لحظه طلایی و مهمی است. حتی اگر خسته و نگرانید، خوب و مهربان برخورد کنید.
* معمولا در فاصله بین آرایشگاه تا آتلیه و تالار، خانواده ها با تماس های پی در پی، سراغتان را می گیرند. لطفا آرام و خوش اخلاق باشید.
*در طول جشن، به مهمانان، به خصوص مادربزرگ ها و پدربزرگ ها و دختربچه ها که عاشق عروسی هستند، توجه ویژه داشته باشید.
* اگر وقت جدایی از خانواده گریه تان گرفت، بی اینکه دلواپس قضاوت دیگران باشید، گریه کنید!

آقا داماد ها بخوانند

مراسم عروسی یک برنامه پر از ریزه کاری است که هر کدام باید درست سرجای خودش قرار بگیرد تا برآیند کار قابل قبول باشد. یک اشتباه یا اتفاق پیش بینی نشده می تواند همه چیز را به هم بریزد،پس آقای داماد نقش مهم تری را در مدیریت این مراسم دارد و لازم است به نکات زیر توجه کند.
* هرچند روزهای شلوغ و پر استرسی را می گذرانید اما سعی کنید با پرهیز از مصرف کافئین و نیکوتین، ظاهر و درونی شاداب و آرام داشته باشید. ورزش را فراموش نکنید.
*یک فهرست از پیگیری های روز جشن مثل آخرین هماهنگی با تالار و رستوران و گلفروشی و آرایشگاه و آتلیه و عاقد و... به همراه شماره تلفن هر کدام تهیه کنید و به خانواده یا دوستانتان بسپارید تا بتوانند بدون اینکه نیاز به حضور و توضیح شما باشد، کمک تان کنند.
*وسایل موردنیازتان برای روز جشن مثل کت و شلوار و جلیقه و پیراهن، جوراب و کفش، حلقه و ساعت و عینک و ادکلن و... را  آماده کنید.
* روغن و بنزین و لاستیک های خودرو، برق ماشین را چک کنید تا روز مراسم در خیابان نمانید.
*شب قبل از جشن، تلفن همراه تان را فول شارژ کنید.
* سعی کنید نماز صبح را اول وقت و با توجه بجا بیاورید و از خدای مهربان که انس دهنده دل شما و همسرتان بوده، سپاسگزاری کنید.
*غیر از داخل سالن، فكری هم برای خارج از محل برگزاری مراسم داشته باشید. سعی کنید تالار و هتلی که انتخاب کرده اید پارکینگ مناسب داشته باشد.
* وقتی زوج ها درگیر عکس گرفتن و فیلم برداری می شوند، معمولاً عروس و داماد کمی دیرتر از مهمانان وارد مراسم می شوند و این باعث می شود زمان بیشتری از میهمانان خود دور بمانند، بهتر است این زمان را تنظیم کنید.
*پس از وارد شدن به مراسم، به تک تک میزها سر بزنید به دیدن تک تک میهمانان بروید و از آنها تشکر و قدردانی کنید.
* فلسفه امروز و امشب، شادی شما و همسرتان و به اشتراک گذاشتن این شادی با اطرافیان است. پس در برابر اتفاقات ریز و درشت و خوب و بد و غیرمترقبه امروز، خوش بین و راحت باشید. از کوره درنروید و با لذت به همه چیز نگاه کنید.


منابع: روزنامه خراسان، زندگی ایده آل

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه