فراگیری مهارت های زندگی راهکار کاهش طلاق. به گزارش تبیان به نقل از ایرنا هادی هاشمیان رشد طلاق های توافقی در جامعه را نگران کننده بیان کرد و اظهار داشت: این مساله باید آسیب شناسی شود. وی همچنین با یادآوری اینکه میزان طلاق تواقفی طی سال جاری افزایش داشته است، افزود: سال گذشته در همین مدت حدود دو هزار و 300 مورد طلاق توافقی در استان ثبت شد. رئیس دادگستری کل گلستان با بیان اینکه بیشتر طلاق های زوجین در سال های اول زندگی ثبت می شود از اجرای موفقیت آمیز طرحی خبر داد که با اجرای آن میزان طلاق زوجی ...

فراگیری مهارت های زندگی راهکار کاهش طلاق

 
title

به گزارش تبیان به نقل از ایرنا هادی هاشمیان رشد طلاق های توافقی در جامعه را نگران کننده بیان کرد و اظهار داشت: این مساله باید آسیب شناسی شود.
وی همچنین با یادآوری اینکه میزان طلاق تواقفی طی سال جاری افزایش داشته است، افزود: سال گذشته در همین مدت حدود دو هزار و 300 مورد طلاق توافقی در استان ثبت شد.
رئیس دادگستری کل گلستان با بیان اینکه بیشتر طلاق های زوجین در سال های اول زندگی ثبت می شود از اجرای موفقیت آمیز طرحی خبر داد که با اجرای آن میزان طلاق زوجین به نحو چشمگیری کاهش یافته است.
وی افزود: در این طرح که به صورت آزمایشی در علی آبادکتول اجرا شد بیش از یکهزار زوج این شهر در مدت 15 ماه آموزش های مربوط به مهارت های زندگی خانوادگی را فرا گرفتند.
هاشمیان اضافه کرد: از گروهی که در قالب این طرح آموزش دیدند فقط یک زوج از هم جدا شدند.
به گفته وی تجربه نشان داده است زمانی که اطلاعات افراد بیشتر شود ورودی پرونده ها نیز به همان نسبت کاهش پیدا می کند.
رئیس دادگستری کل گلستان افزود: هم اکنون زمانی زوجین به دستگاه قضایی برای طلاق مراجعه می کنند که اختلافات بحرانی شده است و در این مرحله مراکز مشاوره نیز کارآیی چندانی نداشته و سازش بین زوجین سخت می شود.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه