با توجه به گوناگونی و تنوع بسیار زیاد عینک ‌ها در این دوره زمانه، انتخاب یک عینک خوب می‌تواند کمی گیج‌کننده باشد.

رسول اکرم صلى الله علیه و آله می فرماید : صدقه بجا و نیکوکارى و نیکى به پدر و مادر و صله رحم، بدبختى را به خوشبختى تبدیل، عمر را زیاد و از مرگ بد، جلوگیرى مى کند.

 

به گزارش سرویس خانواده جام نیوز، ما در این مطلب،3 موردی که باید زمان خرید عینک آفتابی به خاطر داشته باشید را برایتان جمع آوری کرده‌ایم.


۱. اندازه‌ی صورت‌

قانون کلی اندازه‌ی عینک آفتابی به صورت ساده، کاملاً حسی است. هرچه صورتتان کوچک‌تر باشد، عینک آفتابی هم کوچکتر و برعکس. البته، مد روز در اینباره از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و در این قانون دخالت می‌کند، همانطور که می‌بینید این روزها عینک بزرگ رواج پیدا کرده است. اما زمانی که می‌خواهید ارزیابی کنید عینکی که انتخاب می‌کنید چقدر بزرگ باشد، اندازه‌ی صورتتان را به یاد داشته باشید.

 

۲. شکل صورت

هنگام انتخاب عینک آفتابی، شکل صورت یک عامل تصمیم گیری بسیار مهم است. چرا که عینک های آفتابی می‌توانند ویژگی‌های خوب شما را برجسته و ویژگی‌های نازیبایتان را پنهان کنند.

 

- افرادی که دارای چهره ای قلبی شکل هستند، می بایست عینکی را انتخاب کنند که توجه و نگاه افراد متوجه سمت پایین چهره آنها شود . این گونه افراد به عینکی نیاز دارند که قسمت پایینی صورتشان را پهن تر نشان دهد بنابراین استفاده از عینکهای بزرگ بسیار خوب جواب می دهد اما از عینکهایی که در قسمت بالا و پهن تر صورت می نشیند اجتناب نمایید.

 

- برای چهره های بیضی شکل، عینک های بزرگ با قاب رنگی مناسب است. وردی می گوید فقط مراقب باشید هیچ اثر انگشتی بر روی شیشه های عینک تان نباشد  و همواره عینک تان را در قاب قرار دهید تا لنزهایش خش برندارد . 

 

- برای چهره های چهارگوش هدف این نیست که خطوط زوایه دار و خشکی که بر حالتهای برجسته تاکید شود بلکه می بایست با استفاده از فریمهای گرد و بیضی شکل حالت خشک این خطوط را تعدیل و تلطیف نمود .

 

- بهتر است افراد دارای چهره گرد، توجه را به قسمت بالای صورتشان جلب کنند تا درازای صورت بیشتر گردد .مثلا استفاده از عینکی که دسته های عینکش به قسمت بالایی عینک وصل شده است.

 

��. رنگ پوست

جالب است بدانید که رنگ پوست شما نیز در انتخاب عینک آفتابی مناسب نقش مهمی بازی می‌کند! افرادی که رنگ چهره‌ی روشنی دارند، بایدعینک ‌هایی انتخاب کنند که فریمی سبک و نازک دارند و در رنگ‌هایی روشن همچون صورتی یا بنفش هستند.

 

صورت‌های تیره‌تر با رنگ‌های متالیک همچون طلایی، نقره‌ای و چنین رنگ‌های با شکوه، به زیبایی جلوه خواهند کرد. مشکی هم رنگی است که با هر رنگ پوستی همنشینی دارد، اما چیزی که باید در مورد آن احتیاط کنید تعادل بین وزن و پهنای فریم با رنگ پوستتان است تا مطمئن شوید بیش از اندازه روی چهره‌تان سنگینی نمی‌کند.

عینک آفتابی مناسب هر خانمی کدام است؟ - تصویر 1

سه نکته برای انخاب رنگ مناسب عینک آفتابی:

 

1- افرادی که در حال اسکی کردن، حمام آفتاب گرفتن و کوهنوردی در ارتفاعات هستند باید حتماً از عینک آفتابی استفاده کنند.برای اینگونه محیط‌ها عینک های آفتابی لازمند که فقط ۱۲ ـ ۸ درصد نور را از خود عبور دهند.

 

2 ـ عینکهای آفتابی رنگی متمایل به سبز و قهوه ای به علت مختل کردن طیف رنگ ، مضر هستند . البته برای افرادی که می‌خواهند به مدت طولانی رانندگی کنند ، توصیه می‌شود از عینکهای قهوه ای استفاده کنند ،چرا که این عینکهای آفتابی نور آبی آسمان را کاهش و وحدت بینایی را افزایش می‌دهند،لذا برای مصارف روزمره توصیه به استفاده از این رنگ از عینکهای آفتابی نمی‌شود.

 

3 -اگر پشت فرمان می‌نشینید توصیه می‌شود که از عینکهای آفتابی سبز رنگ استفاده نکنید چرا که تشخیص نور قرمز و زرد را مختل می‌کند و از این نظر مناسب نیستند.

 

گروه خانواده جام نیوز/ 2005

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه