شادی را در کنار همسرتان تجربه کنید. محمدرضا نظامی روانشناس خانواده عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین ویژگی زوج‌های موفق در زندگی مشترک، شاد بودن است که با رعایت نکاتی از جمله صبر و گذشت در زمان ایجاد اختلاف و همچنین عدم اتهام به فرد مقابل، می‌توان لحظات زیباتری را کنار یکدیگر گذراند. به گزارش تبیان به نقل از باشگاه خبرنگاران وی در ادامه گفت: دیگر خصوصیت این زوج‌ها، مطرح ساختن و پذیرفتن انتقادهای سازنده با بیانی محترمانه و دانستن، احساس تعهد و مستولیت پذیری، برجسته سازی نقاط قوت و کمرنگ کردن نقاط ضع ...

شادی را در کنار همسرتان تجربه کنید

 
خبرگزاری

محمدرضا نظامی روانشناس خانواده  عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین ویژگی زوج‌های موفق در زندگی مشترک، شاد بودن است که با رعایت نکاتی از جمله صبر و گذشت در زمان ایجاد اختلاف و همچنین عدم اتهام به فرد مقابل، می‌توان لحظات زیباتری را کنار یکدیگر گذراند.

به گزارش تبیان به نقل از باشگاه خبرنگاران وی در ادامه گفت: دیگر خصوصیت این زوج‌ها، مطرح ساختن و پذیرفتن انتقادهای سازنده با بیانی محترمانه و دانستن، احساس تعهد و مستولیت پذیری، برجسته سازی نقاط قوت و کمرنگ کردن نقاط ضعف یکدیگر است.

نظامی تصریح کرد: برای شاد زیستن می توان بهانه‌های مختلفی را برای در کنار هم بودن داشت از جمله کمک در امور منزل و یا فرزند، درست کردن یک وعده غذایی دو نفره، رفتن به گردش و سفر، گپ و گفت‌های دوستانه و به دور از گلایه است.

این روانشناس خانواده در پایان بیان کرد: برای داشتن زندگی شیرین و شاد به یا داشته باشیم که هرگز همسر خود را حتی به شوخی و خصوصا در بین خانواه خود تحقیر و سرزنش نکرده، از پافشاری و اصرارهای بیجا پرهیز، هنگام عصبانیت از گفت‌و گو با یکدیگر دوری کرده و خاطرات برگذشته را پیش نکشیده همچنین قضاوت‌های ناعادلانه و شک برانگیز را نسبت به همسر خود فراموش کنید.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه