سفر خوب، همسفر خوب‌تر 


یکی از تصمیم گیری های دشوار که اغلب زوجین با آن رو به رو هستند ، انتخاب این است که تعطیلات را در کنار چه کسانی سپری کنند.


مسافرت

یکی از تصمیم گیری های دشوار که اغلب زوجین با آن رو به رو هستند ، انتخاب این است که تعطیلات را در کنار چه کسانی سپری کنند. عید نوروززمانی است که خانواده ها علاقه مند هستند که اوقات متفاوتی را سپری کنند. در واقع با در کنار هم بودن تعطیلات لذت بخشی را فراهم می کند اما اگر برای تعطلات تان همسفر خوبی انتخاب نکرده باشید ممکن است بعد از تعطیلات خسته تر از همیشه زندگی تان را شروع کنید.

در وهله اول بهتر است با خانواده تان مشورت کنید. این نکته را نباید فراموش کنیم که افراد حتی در یک خانواده هم نمی توانند مثل هم فکر کنند. پس لازم است خواسته های خانوادگی تان در مورد همسفرتان یک کاسه کنید و افراد مناسب را برای همسفر شدن انتخاب کنید.

حتی اگر زمان بر است، فکر کنید: در مورد این مسئله حتی اگر زمان لازم را ندارید،وقت بگذارید و فکر کنید. محاسبات شما قبل از سفر،مطمئنا روزهای کسل کننده سفر شما را از بین خواهد برد. با احساسات تان  تعارف نداشته باشید،شاید اگر شما با یک خانواده ای که دوست ندارید سفر کنید این امر باعث شود که به دلیل کدورت ها در طول سفر،حتی اندک محبت شما از بین برود و بعد از سفر مجبور باشید برای همیشه قطع رابطه کنید. حتی در مواردی ممکن است حضور شما برای یکی از اعضای خانواده طرف مقابل ناراحت کننده باشد،محاسبه تمام این موارد کمک می کند که تعطیلات خوبی را داشته باشیم و به معنای واقعی بعد از یکسال دوندگی، اوقات لذت بخشی داشته باشیم.

 

ایده های تان را به اشتراک بگذارید: هنگامی که همسفرتان را تعیین کردید، ایده ها و راهکارهای خلاقانه برای تقسیم کردن زمان و مناسبت ها را مطرح کنید آمد . به عنوان مثال، شما می توانید شب چهار شنبه سوری را با یک خانواده صرف کنید ، و روز عید نوروز را با خانواده دیگر و مثلا برای 13 بدر برنامه خاص خود همراه با دوستان را داشته باشید.

 

تعطیلات خوب با یک تصمیم مشترک: وقتی ازدواج کرده اید، تصمیم گیری در مورد اینکه کنار خانواده شوهر باشیم یا خانواده همسر تصمیم مهمی و سختی است. در واقع این امر نیازمند برنامه ریزی مشترک است. ضرورت دارید در این مورد یعنی از لحظه سال تحویل و دیدار خانواده ها تا همسفر شدن با هریک از آنها با خواست شریک زندگی تان صورت بگیرد. با یک تصمیم گیری خودخواهانه و بدون در نظر گرفتن خواسته طرف مقابل، در اکثر مواقع تعطیلات بسیار بدی رقم می خورد، به راحتی می توان گفت، تعطیلاتی پر از کشمکش.

در هر تصمیمی علی الخصوص در یک زندگی مشترک  به جای نگریستن به نقاط منفی ، نکات مثبت را مد نظر قرار دهید

به طور مثال اگر یکی از والدین شما تماس گرفت و خواست که سریع تر تصمیم خود را بگیرید ، بگویید که نیاز به زمان بیشتری برای صحبت کردن با شریک زندگی خود دارید . به یاد داشته باشید ، این یک تصمیم مشترک است.سریع تر تصمیم خود را بگیرید تا اگر کنار خانواده تان نخواهید بود آنها به موقع بتوانند برای خودشان هم برنامه های دیگر داشته باشند . این کمک می کند ��ه خانواده شما کمتر ناراحت شوند و جای خالی شما را حس کنند.

 

کل تعطیلات همدیگر را سرزنش نکنید: گاهی لازم است برای اینکه تعطیلاتی خوبی را سپری کنید، با برخی موارد کنار بیایید. اگر تصمیم مشترک تان بر این اساس است که شما مثلا در هنگام سال تحویل در کنار خانواده تان نباشید، شریک زندگی تان را سرزنش نکنید . شما با این تصمیم به عنوان یک زن و شوهر بیشتر بهم نزدیک شده اید و در مقابل خانواده های تان اتحادتان را عملی نشان داده اید، حتی اگر درباره این موضوع رضایت قلبی ندارید.

 

در هر تصمیمی علی الخصوص در یک زندگی مشترک  به جای نگریستن به نقاط منفی ، نکات مثبت را مد نظر قرار دهید. به عنوان مثال ، شاید شما روز عید نوروز را  با پدر و مادر خود نمی گذرانید ، اما روزهای دیگر تعطیلات با آنها خواهید بود.

 

هانیه ورشوچی

بخش خانواده ایرانی تبیان


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه