در جامعه ی ما حد و مرزهایی برای دختران دم بخت و پسران قائل می شوند. لازم است این را بدانید که رابطه ی جنسی یکی از مهمترین مسائلی است که باعث می شود یک ازدواج شکل بگیرد

در جامعه ی ما حد و مرزهایی برای دختران دم بخت و پسران قائل می شوند. لازم است این را بدانید که رابطه ی جنسی یکی از مهمترین مسائلی است که باعث می شود یک ازدواج شکل بگیرد بنابراین نباید روابط جنسی را تنها به چشم یک لذت نگاه کرد زیرا این روابط می تواند اطمینان زیادی بین زوجین ایجاد کند. اما عده ای هستند که گمان می کنند داشتن رابطه تا به قبل از ازدواجشان باعث می شود تجارب زیادی را کسب کنند و از این رو در زندگی زناشویی و داشتن رابطه ی جنسی با همسر خود رضایت بیشتری را بدست خواهند آورد.
اغلب دخترها و پسرهایی که در کشور ما با هم ازدواج می کنند (برخلاف کشورهای غربی) تا پیش از عقد هیچ گونه فعالیت جنسی نداشته اند و نخستین روابط زناشویی آنها پس از عقد شکل می گیرد. به همین دلیل ، باورهای نادرست در این زمینه و ناآشنایی با تفاوت های جنسی زن و مرد در بسیاری از اوقات به عدم رضایت در روابط زناشویی می انجامد و زوجین تصور می کنند که همه این ناکامی ها ناشی از بی تجربگی آنها در فعالیت های جنسی است.
تجارب قبلی جنسی برای فردی که اکنون زوج یا زوجه ای را به همسری برگزیده و پیش از این هیچ گونه فعالیت جنسی نداشته، نه تنها تضمین کننده رابطه زناشویی رضایت بخش نیست؛ بلکه گاه به علت مقایسه های دایم به افزایش تنش های زناشویی منجر می شود.
واقعیت این است که میل جنسی و پاسخ به آن مانند سایر امیال بشری همچون میل به خوردن و خوابیدن و آشامیدن غریزی است؛ با این تفاوت که میل جنسی با آغاز بلوغ بیدار می شود و هدایت درست آن نیازمند تربیت و آموزش است. همچنین اگر فرد در تجارب پیشین با ناکامی ها یا انگ های مختلفی برخورد کرده باشد، هنگام ازدواج از اعتماد به نفس لازم برخوردار نخواهد بود و این مسأله بر روابط زناشویی وی تاثیر منفی خواهد گذاشت.
پایبندی و وفاداری متعهدانه، مسوولانه و عاشقانه به همسر از اصول مهم بقای زندگی مشترک است؛ در حالی که این پایبندی و وفاداری در فردی که پیش از این و خارج از قراردادهای قانونی و رسمی همسرگزینی، فعالیت داشته؛ ممکن است کم رنگ یا بی رنگ باشد. این مساله می تواند به فروپاشی زندگی مشترک بینجامد. همسران جوان برای داشتن روابط زناشویی سالم و لذت بخش فقط به آگاهی کامل از مسایل جنسی نیاز دارند و دوران عقد بهترین فرصت برای کسب این نوع آموزش ها است.
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه