شاید اولین و زیباترین اتفاقی که بعد از ازدواج می افتد، همین است، که تو می دانی که در این دنیای بزرگ و در بین این همه آدم، یک نفر متعلق به توست و تو نیز متعلق به او هستی.

تاپ تاپ قلب من و تو


شاید اولین و زیباترین اتفاقی که بعد از ازدواج می افتد، همین است، که تو می دانی که در این دنیای بزرگ و در بین این همه آدم، یک نفر متعلق به توست و تو نیز متعلق به او هستی.

پرسش

اوایل ازدواج روزهای شاد و خاطره انگیزی است. مرد سعی می کند زودتر محل کار خود را ترک کرده و راهی خانه شود، در طول راه فکر می کند که چه چیزی برای همسرش بگیرد تا او را شگفت زده کند؟ یک شاخه گل، چند عدد شیرینی، میوه نوبرانه و یا ... امشب همسرش چه لباسی پوشیده و چه شامی آماده کرده است؟ وای که امشب چه شب رویایی شود! نزدیک منزل که می رسد قلبش تاپ تاپ می کند، چرا که می داند کسی پشت در منتظر اوست، کسی که با تمام وجود دوستش دارد و او نیز ،کسی که فقط متعلق به اوست و او نیز ،و حریمی که مالکیت آن فقط و فقط برای عشق آنهاست. زن هم همینطور هست، موعد بازگشت شوهرش به خانه، قلب او هم تاپ تاپ می کند، انگار که می خواهد از سینه بیرون بزند، خانه را مرتب می کند، با عشق میوه را در بشقاب می گذارد، چای دم می کند و خود را به بهترین نحو می آراید، فقط  و فقط برای یک نفر که صاحب قلبش است و او نیز.

شاید اولین و زیباترین اتفاقی که بعد از ازدواج می افتد، همین است، که تو می دانی که در این دنیای بزرگ و در بین این همه آدم، یک نفر متعلق به توست و تو نیز متعلق به او هستی، حس دوست داشتن و دوست داشته شدن، عمیق ترین احساسی که به انسان ، آرامش و شادی می بخشد و شیرینی آن قلب را به تاپ تاپ وادار می کند.

وقتی کسی را دوست دارید،حتی فکر کردن به او باعث شادی و آرامشتان می شود .وقتی کسی را دوست دارید،حتی با شنیدن صدایش ، ضربان قلب خود را در سینه حس می کنید .انسان ها بدون این احساس، خود را تهی و خالی می یابند و زندگی برایشان رنگی ندارد.

حس دوست داشتن و دوست داشته شدن،زمانی که انسان بداند که با دوام خواهد بود و رنگ صداقت و وفاداری هم خواهد داشت، آن وقت است که مهمترین اثر خود، که احساس آرامش است را به ارمغان خواهد داشت و این زیباترین اثر ازدواج است.

عشق انسان به همسر، مخصوصا عشق هایی که بعد از ازدواج، در کنار عقل و منطق، ایجاد می شود، بادوام ترین ، آرام ترین و زیباترین عشق در تمام جهان است، چرا که همیشه گفته اند: انتخاب عاقلانه، زندگی عاشقانه.

گفتگو در مورد احساسات انسان و نظرها و سلایقش، بدون ترس از قضاوت و برچسب خوردن، شاید فقط با همسری که با صداقت تمام با تو عهد یاری بسته، امکان پذیر باشد.

داشتن حریم و حس استقلال و این که از این پس تو آقا و یا بانوی این خانه هستی، اتفاق دیگری است که شیرینی ازدواج را دو چندان می کند، خانه ای تمیز با وسایل نو، که با کمک خانواده ها با امید و شادی خریداری و چیده شده و قرار است که از این پس آشیانه دو مرغ عشق باشد، شاید حتی لمس کلید این ��انه ، قلب شما را به تاپ تاپ هیجانی دچار کند.

عشق انسان به همسر، مخصوصا عشق هایی که بعد از ازدواج، در کنار عقل و منطق، ایجاد می شود، بادوام ترین ، آرام ترین و زیباترین عشق در تمام جهان است، چرا که همیشه گفته اند: انتخاب عاقلانه، زندگی عاشقانه

حالا که ازدواج کرده اید، خیالتان از خیلی جهات راحت شده است، همراه و همسفرتان را پیدا کرده اید و دیگر تنها نیستید، به علاوه همان آرامش فوق الذکر را هم دارید، خوب حالا می توانید با خیال راحت به پیشرفت های شغلی و علمی بپردازید، تحقیقات نشان داده است که افراد متاهل ، نسبت به افراد مجرد ، از پیشرفت شغلی، درسی و مالی بیشتری برخوردار هستند.یادتان می آید در دوران دانشجویی، منظم ترین افراد، یعنی همان کسانی که سر وقت و با مطالعه سر کلاس حاضر می شدند، همان افراد متاهل و بعضا با یکی دوتا بچه بودند!

ازدواج پیشرفت های ما را در زندگی دو چندان خواهد کرد، چرا که با حضور فردی مناسب در زندگی می توان راه پرفراز و نشیب موفقیت را هموار کرد، وجود یک همدل و همراه که پشتیبان ما برای رسیدن به اهداف مان باشد و به نوعی موفقیت ما را موفقیت خود بداند، از بزرگترین خوشبختی های انسان است.

آرامش، همان چیزیست که شما در کنار همسرتان، یعنی همان کسی که قلبتان برای او می تپد ، همان کسی که به شما وفادار است و می دانید که تا آخر عمرتان همراهتان خواهد ماند، بهترین هدیه ای است که پس از ازدواج می توانید به دست آورید.خوشبختی یعنی همین.

این نشانه ها و آثار ، برای کسانی است که درهای قلب خود را به سوی خدا، باز می کنند و به او ایمان دارند، یعنی همان کلام خدا در سوره فصلت آیه 53.

سَنُرِیهِمْ آیَاتِنَا فِی الْآفَاقِ وَفِی أَنفُسِهِمْ حَتَّى یَتَبَیَّنَ لَهُمْ أَنَّهُ الْحَقُّ أَوَلَمْ یَکْفِ بِرَبِّکَ أَنَّهُ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ شَهِیدٌ

ما به زودى آیات و نشانه هاى خود را در آفاق و اطراف جهان ، وهمچنین در درون جـان خـود آنـها، به آنان ، نشان مى دهیم ، تا براى آنها روشن شود که خداوند حق است.آیا کافی نیست که پروردگارت بر همه چیز شاهد و گواه است؟

 

زینب عشقی

بخش خانواده ایرانی تبیان


مطالب مرتبط:

وقتی تفاهم کمیاب می شود

درد زایمان همراه با آقایون

رفاقت آزاد بین زن و مرد

پول خوشمزه ی شوهر

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه