بیمارگونه همسر خود را چک می کنید؟! - تصویر 1

با ما صادق باشید. نمی توانید بگویید که حسود نیستید و در زندگی مشترک یا اجتماعی تان، هیچ وقت احساس عمیق اما ناخوشایند حسادت را تجربه نکرده اید. اغلب ما کم و بیش با این احساس آشنا هستیم اما نکته همین جاست. شما کمی حسادت دارید یا اینکه در آن غرق شده اید؟ اگر می خواهید پاسخ این سؤال را پیدا کنید، به سؤال های زیر صادقانه پاسخ دهید. پاسخ سؤالات شما می گوید حسادت از رابطه شما محافظت می کند یا اینکه به خطری جدی برای زندگی مشترک تان تبدیل شده است.

بیمارگونه همسر خود را چک می کنید؟!

چه نمره ای می گیرید؟

به جواب های «الف» امتیاز 2 و به جواب های «ب» امتیاز يك بدهید. حالا امتیازهای تان را با هم جمع کنید. از صفر تا 20 چه نمره ای گرفته اید؟ وقت آن رسیده که نمره تان را با پاسخ های زیر مقایسه کنید و ببینید کجاي کار هستيد.

12 تا 20 :

حسادت یا آن چیزی که خودتان اسمش را غیرتی بودن می گذارید، همه زندگی شما را در اختیار خود گرفته و به تهدیدی جدی برای رابطه تان تبدیل شده است. اگر هرچه زودتر از یک مشاور خانواده وقت نگیرید و نگاه تان را تغییر ندهید، خیلی زود با مشکلات جدی تری روبه رو خواهید شد

8 تا 11 :

حسادت در زندگی شما یک مشکل است اما می توانید با مدیریت ذهن و آموختن مهارت های ارتباطی، سهم آن را آرام آرام کمتر کنید. اگر چنین امتیازی گرفته اید، خواندن کتاب های روانشناسی و زوج درمانی را به شما توصیه می کنیم. سری به شهر کتاب بزنید و از مشاور کتابفروشی بخواهید تاثیرگذارترین توصیه هایی که به کار زوج های جوان می آید را به شما معرفی کند.

4 تا 7 :

شما آنقدرها هم که فکر می کنید حسود نیستید. کافی است نامزدتان را بیشتر بشناسید و در جریان رابطه، اعتماد متقابل را تقویت کنید. یک رابطه خوب و متعادل و از سوی دیگر تلاش خودتان، می تواند شما را از شر این تردیدها خلاص کند.

صفر تا 3 :

شما اندکی حسود هستید اما این میزان حسادت نمی تواند مشکل بزرگی را در رابطه شما ایجاد کند. تصور می کنیم بیشتر از آنکه این تردید به رابطه شما لطمه بزند، کمی هوشیار نگاه تان می دارد و نمی گذارد تهدیدهای کوچک و بزرگ میان شما و نامزدتان فاصله بیندازد.

 

به جای گیر دادن به او عشق بدهید

به جای آنكه همسرتان را با حساسيت های آزار دهنده به زندگي مشترك اميدوار كنيد، عشق تان را به او نشان دهيد. گفتن دوستت دارم شايد موثرترين و ساده ترين راه باشد اما بد نيست گاهي بي بهانه برايش هديه بخريد يا با لبخند پشت در به استقبالش برويد. حل كردن مشكلات زندگي مشترك را برای فردا نگذاريد. هرشب پيش از خوابيدن اختلافات را حل كنيد و هرگز به دليل دلخوری از همسرتان، جاي خواب تان را جدا نكنيد. حسادت گاهي ناشي از احساس خود كم بيني است كه در زندگي شما ريشه دوانده، پس بهتر است توانايي های خود را تقويت كنيد تا تصور اينكه هر زني توانايي تصاحب زندگي شما را دارد از سرتان بيرون رود. در این مورد هرچه بگوييم كم گفته ايم؛ شما و همسرتان مي توانيد با كمك جلسات مشاوره خانواده خود و يكديگر را بيشتر بشناسيد. نيازی نيست كه حتما كارد به استخوان شما برسد تا سراغ مشاور برويد. حتی در شيرين ترين لحظات زندگی تان هم مشورت با يك روانشناس می تواند راهگشا باشد.

گردآوری: مجله اینترنتی زیگیل

منبع: مجله سیب سبز

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه