این کار مبارک است و همه نعمت ها به ویژه روزی را می افزاید.

رسول اکرم صلى الله علیه و آله می فرماید : صدقه بجا و نیکوکارى و نیکى به پدر و مادر و صله رحم، بدبختى را به خوشبختى تبدیل، عمر را زیاد و از مرگ بد، جلوگیرى مى کند.

 

به گزارش سرویس خانواده جام نیوز،در کتاب مفاتیح الحیاه آمده است: رسول خدا(صلی االه و علیه) می فرماید: سحرخیزی مبارک است و همه نعمت ها به ویژه روزی را می افزاید؛

همچنین آن حضرت می فرماید: صبحگاهان در پی نیازمندی هایتان بروید، چرا که آسان به دست می آیند.


امیر مومنان (علیه السلام) می فرماید: صبح زود در پی روزی رفتن، روزی را افزایش می دهد،

همچنین می فرماید: هیچ سحرخیزی در راه خدا برتر و بالاتر از سحرخیزی برای تامین معاش فرزندان و خانواده نیست.


امام صادق (علیه السلام) می فرماید: جدیت و تلاش کنید! هرگاه نماز صبح گزاردید و بازگشتید صبحگاهان در پی روزی روید و کسب حلال کنید، چرا که خدای عز و جل روزیتان دهد و یاریتان رساند؛

همچنین آن حضرت می فرماید: امام سجاد (علیه السلام) هنگام صبح در پی روزی بیرون می رفت. پرسیدند: ای فرزند رسول خدا کجا می روی؟ فرمود: برای پذیرش صدقه برای خانواده ام. پرسیدند: آیا برای خانواده ات صدقه می پذیری؟ فرمود: هرکه کسب حلال کند، روزی خانواده خود را از خدا  می خواهد و به آنان می رسد.

 

به گفته پیامبر اکرم این کار ساده، روزی را افزایش می دهد - تصویر 1

 

یکی از سوره هایی که در روایات برای افزایش رزق و روزی بیان شده است و به خواندن آن توصیه شده سوره مبارکه لیل است که پیامبر خدا صلی الله علی و آله در مورد آن اینگونه می فرماید: هر کس سوره لیل را بخواند خداوند آن قدر به او عطا می‌کند تا راضی شود و او را به سختی نیندازد و برایش آسان می‌گیرد.(مصباح الکفعمی‌، عاملی کفعمی‌، ص 444)

 

امام صادق‌(علیه السلام) می‌فرماید: "کسی که هر شب سوره واقعه را بخواند... در دنیا سختی‌، فقر، نیازمندی و آفتی از آفت دنیا را نمی‌بیند و از دوستان حضرت علی‌(علیه السلام) می‌شود..."(وسائل الشیعه‌، شیخ حر عاملی‌، ج 6، ص 112)

 

یک�� دیگر از سوره هایی که در روایات به آن توصیه شده و آثاری مانند اصلاح زندگی و افزایش رزق و روزی برای آن بیان شده است سوره ذاریات است که امام صادق‌(علیه السلام) در مورد این سوره می‌فرماید: هر کس سوره ذاریات را روز یا شب بخواند، خداوند وضع زندگی او را اصلاح می‌کند و روزی فراوانی برایش می‌دهد...(اعلام الدین‌ ، ص 377)

 

ولی توجه داشته باشید،این طور نیست که فردی بدون تلاش و کوشش و با خواندن چند سوره ای که در تاپیک های بالا ذکر شد بتواند به ثروت دست پیدا کند چرا که برای رسیدن به کسب و کار خوب و ثروت باید در مرحله اول کار و تلاش و کوشش کرد و در مرحله دوم خواندن این سوره ها میتواند به عنوان یک عامل مهم معنوی در کسب و کار ما اثر گذار باشد و ما را کمک کند.

 

گروه خانواده جام نیوز/ 2005

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه