شخصيت، قيام و نهضت امام حسين (علیه السلام) هميشه در كلام معصومين (علیهم السلام) وجود داشته است و عجب آنكه حتي معصومين پيش از امام حسين (علیه السلام) نيز اشاراتي به اين واقعه و سرزميني كه در آن مصائب عاشورا رخ داد، داشته‌اند.

پیامبر اکرم صلی اله و علیه می فرماید: وقتى مردى به همسر خود نگاه کند و همسرش نیز به او نگاه کند، خداوند بدیده رحمت به آنان نگاه مى کند.

 

به گزارش سرویس خانواده جام نیوز،

 

پیامبر اسلام صلى الله علیه و آله در ضمن حدیث بلندى مى ‏فرماید: کربلا پاک ترین بقعه روى زمین و از نظر احترام بزرگترین بقعه‏ ها است والحق که کربلا از بساط هاى بهشت است.

 

امیرالمومنین علیه السلام خطاب به خاک کربلا فرمود: چه خوشبویى اى خاک! در روز قیامت قومى از تو به پا خیزند که بدون حساب و بى درنگ به بهشت روند.

 

امام صادق علیه السلام فرمود: سرزمین کربلا و آب فرات، اولین زمین و نخستین آبى بودند که خداوند متعال به آنها قداست و شرافت بخشید.

 

امام صادق (علیه السلام) فرمود: سجده بر تربت قبر حسین (علیه السلام) تا زمین هفتم را نور باران مى‏کند و کسى که تسبیحى از خاک مرقد حسین (علیه السلام) را با خود داشته باشد، تسبیح گوى حق محسوب مى‏شود، اگر چه با آن تسبیح هم نگوید.

 

بهشت روی زمین اینجاست - تصویر 1

 

امام صادق علیه السلام  فرمود: هیچ فرشته‏ اى در آسمانها و زمین نیست مگر این که مى‏ خواهد خداوند متعال به او رخصت دهد تا به زیارت امام حسین علیه السلام مشرف شود، چنین است که همواره فوجى از فرشتگان به کربلا فرود آیند و فوجى دیگرعروج کنند و از آنجا اوج گیرند.

 

امام صادق علیه السلام  فرمود: جایگاه قبر امام حسین علیه السلام  درى از درهاى بهشت است.

 

امام باقر علیه السلام فرمودند: زیارت قبر رسول خدا (صلی الله و علیه) و زیارت مزار شهیدان، و زیارت مرقد امام حسین علیه السلام معادل است با حج مقبولى که همراه رسول خدا (صلی الله و علیه) بجا آورده شود.

 

امام صادق (علیه السلام) فرمود: شفاى هر دردى در تربت قبر حسین علیه السلام است و همان است که بزرگترین داروست.


گرو�� خانواده جام نیوز/ 2005

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه