بد زبانی از علائم حقارت نفس است. به گزارش تبیان ادیب یزدی کارشناس مذهبی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: بیان تکلم و سخنگویی یکی از شئونات پروردگار است که مظاهر اقتدار خداوند می‌باشد، لذا انسان باید در کلام و گفتار خود حتما به یاد اقتدار خداوند و لطف و رحمت حق تعالی باشد. وی عنوان کرد: از دیگر ریشه‌های بددهنی در افراد این است که شخصی که احساس حقارت و کوچکی می‌کند و به زبانی روی می‌‌آورد و در واقع بدزبانی نشانه حقارت نفس است. یزدی در پایان تأکید کرد: از جمله ممیزات انسان با سا ...

بد زبانی از علائم حقارت نفس است

 
title

به گزارش تبیان ادیب یزدی کارشناس مذهبی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: بیان تکلم و سخنگویی یکی از شئونات پروردگار است که مظاهر اقتدار خداوند می‌باشد، لذا انسان باید در کلام و گفتار خود حتما به یاد اقتدار خداوند و لطف و رحمت حق تعالی باشد.

وی عنوان کرد: از دیگر ریشه‌های بددهنی در افراد این است که شخصی که احساس حقارت و کوچکی می‌کند و به زبانی روی می‌‌آورد و  در واقع بدزبانی نشانه حقارت نفس است.

یزدی در پایان تأکید کرد: از جمله ممیزات انسان با سایر موجودات زبان و قدرت بیان و تکلم اوست و تا جایی که تحقق شده و به درجه اثبات رسیده تنها موجودی که قائل به تکلم هست به  گونه‌ای که همه خواسته‌هایش را از نقطه بیان می‌تواند به سمع و نظر دیگران برساند انسان است. در روایتی از پیامبر اکرم(ص) داریم که می‌فرمایند بیشتر اهل جهنم به خاطر زبانش در جهنم هستند.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه