اخمات رو باز کن شریک!

اخمات رو باز کن شریک!


زیر یک سقف مشترک مهم ترین چیزی که باعث می شود افراد در کنار هم احساس خوشبختی کنند ، خوش اخلاقی است.

مرد ناراحت

یکی از موضوعات مهم در روابط انسانی ، خلق وخوی متعادل است . خوش اخلاق بودن از دلایل مهم موفقیت در رابطه با دیگران می باشد. از آنجایی که رابطه ی زناشویی از روابط طولانی و بسیار نزدیک است و دو نفر در تمام جنبه های زندگی با هم نزدیک می شوند و تاثیر مستقیم بر یکدیگر دارند ، داشتن حسن خلق در موفقیت این رابطه بسیار با اهمیت است.
مادر خانواده را تصور کنید ،که در اکثر مواقع بی حوصله و عصبانی باشد. هنگام شیطنت بچه ها کنترل خود را از دست داده و با آنها با خشونت رفتار کند و با همسرش نیز با عصبانیت صحبت کرده و در خیلی مواقع از اوضاع زندگی ناراضی بوده و غر بزند.
پدر خانواده را تصور کنید که وقتی به خانه بر می گردد ، با چهره ای خسته و یا عصبانی با اعضای خانواده بر خورد کند وکوچکترین چیزی باعث ناراحتی و فریاد زدنش شود. چنین افرادی نه تنها زندگی را برای اطرافیان خود تلخ می کنند ، بلکه خودشان نیز نمی توانند از لحظات با هم بودنشان لذت ببرند.
قال رسول الله : ان العبد لیبلغ من سوء خلقه اسفل درک جهنم. همانا انسان به خاطر سوء خلقش به پایین ترین جایگاه جهنم سقوط می کند.
کسی که اخلاق تلخی دارد ، علاوه بر عقوبت در آخرت ، زندگی دنیای خود را هم خراب کرده و به واسطه ی اخلاق خودش ، اطرافیان و دوستانش را از دست داده و در حقیقت فرد تنهایی است. در زندگی زناشویی تحمل کسی که بد اخلاق است ، بسیار سخت می باشد زیرا لحظات زیادی را همسران با یکدیگر می گذرانند و از طرفی اگر رابطه ی عاشقانه بین شان حاکم نباشد ، یک همزیستی سرد و بی روح خواهند داشت.خود شما قضاوت کنید می شود عاشق یک انسان بد خلق و عصبی بود؟ کار دشواریست.
همسران انسانهای بد خلق ،حتی اگر در ابتدای راه همسرشان را دوست داشته باشند ، به مرور زمان این علاقه را از دست می دهند و ترجیح می دهند کمتر به همسرشان نزدیک باشند. کمتر با او حرف بزنند و خود را مشغول کار و بچه ها و چیزهای دیگر می کنند.فاصله ی حسی  و احساسی بین زن وشوهر  در حالیکه یکی از آنها بد خلق است ،می تواند بهانه ی خوبی برای از هم پاشیدن خانواده باشد.

بهترین راه حل این است که شما همسرتان را با محبت شرمنده کنی و در مقابل او آرامشتان را حفظ کرده و در فضایی مناسب از او بخواهید تا رفتارش را تغییر دهدو اگر خانه محل کشمکش شما شود ،فرزندتان نیز بد اخلاقی را می آموزد اما آرامش شما می تواند کمک خوبی برای فرزندان باشد

اگر همسر شما بد خلق است
اگر همسرتان اخلاق خوبی ندارد ،بهتر است به فکر چاره باشید . یادتان باشد: قفل یعنی کلیدی هم هست! پس به دنبال کلیدی برای حل مشکل همسرتان که امروز دیگر مشکل شما هم هست ،باشید. وقتی به همسرتان کمک کنید تا فرد آرام تر و خوش اخلاق تری باشد ،شما نیز خوشبخت تر خواهید بود پس دست به کار شوید.
اول نگاهی به کودکی و اتفاقات زندگی او بیاندازید.شاید در اثر مشکلاتی که در گذشته داشته ، امروز فرد عصبی است.شاید در خانواده ای بزرگ شده است که از کودکی رفتار صحیح را نیاموخته و اخلاق نامناسب امروز او ،نتیجه ی آموزش اشتباه دوران کودکی اش باشد. گاهی مشکلات هورمونی و کمبود ویتامین و یا کم خونی خود باعث خلق برافراشته می شود ، البته هیچکدام از اینها مجوزی برای بد خلقی نیست اما شما با فهمیدن علت  رفتار نامناسب همسرتان می توانید به او و زندگی مشترکتان کمک کنید.
امام علی علیه السلام  به فرزندشان امام حسن مجتبی علیه السلام  وصیت کردند: هرکس با تو با غلظت و تند خویی مواجه شد ،تو با نرمی و ملایمت با او رو برو شو زیرا نرمخویی تو با او می تواند به سرعت موضعش را تغییر داده و او را با تو ملایم و نرمخو سازد.
بهترین راه حل این است که شما همسرتان را با محبت شرمنده کنی و در مقابل او آرامشتان را حفظ کرده و در فضایی مناسب از او بخواهید تا رفتارش را تغییر دهدو اگر خانه محل کشمکش شما شود ،فرزندتان نیز بد اخلاقی را می آموزد اما آرامش شما می تواند کمک خوبی برای فرزندان باشد. مراقب باشید که همسر بد خلق تان حس نکند از او انتقاد می کنید یا ناراضی هستید ، سعی کنید از در محبت وارد شوید و احساسات رو را درگیر کنید.


فرآوری: ندا داودی

بخش خانواده ایرانی تبیان


منبع: آستان مهر

 

مطالب مرتبط:
یه زن و شوهر همه چی تموم!
با من صنما، دل یک دله کن!
جهنمی برای عاشق ها 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه